Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Libya'da bomba yüklü araçla saldırı: 2 ölü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Libya’nın Sirte kentinde düzenlenen bomba yüklü araçlı saldırıda 2 kişi hayatının kaybetti.

Libya’da General Halife Hafter’e bağlı güçlerin Sirte kentinin 127 kilometre doğusundaki Nevfeliyye beldesinde konuşlandığı merkezin girişinde bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda 2 kişi öldü 4 kişi yaralandı.

Reuters’in haberine göre, bomba yüklü aracı kullanan intihar eylemcisinin yanı sıra Hafter’e bağlı güçlerden 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı ifade edildi. Saldırı sonrası açıklama yapan, Libya Ulusal Ordu Sözcüsü, olay ilgili ölü sayısı dışında bilgi vermedi.

17 Şubat 2011’de sona eren Muammer Kaddafi döneminin ardından Libya, siyasi istikrarsızlık ve rakip gruplar arasındaki çatışmalara sahne oluyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube