Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Londra, yılbaşında görev yapacak polis sayısını azalttı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İngiliz polisi, terör saldırısı ve DEAŞ tehditlerine rağmen geçtiğimiz yıla kıyasla Londra’daki yeni yıl kutlamaları sırasında görev yapacak polis sayısının azaltıldığını duyurdu.

Polis memuru Nick Aldworth, Daily Mail’e yaptığı açıklamada, “Polisler yeni yıl kutlamaları için hazır olacak. Şehirdeki kutlamalar sırasında 3 bin polis görevlendirilecek. Az sayıda polisimiz var fakat Londra’daki kutlamalar sırasında ihtiyaç duyduğumuz alanlara destek sağlayabilecek kapasitedeler” ifadesini kullandı.

Londra’yı ziyaret edenlerin silahlı polis ve güvenlik önlemlerine yakından şahit olacağını söyledi. Şehrin ayrıca kameralar ve güvenlik istihbaratları gibi görülemeyen gizli kaynaklar tarafından da izleneceğini ifade eden Aldworth, “Kamuoyuna vermek istediğimiz mesaj güvende olduklarıdır” dedi.

İngiltere İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı son açıklamada geçtiğimiz 30 yıla kıyasla ülkedeki polis sayısının terör tehditlerine rağmen en alt seviyede olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamalar Londra’daki havai fişek gösterisine yaklaşık 100 bin kişinin katılmasının beklendiği ve yeni yıl kutlamalarında sıkı güvenlik önlemleri alınacağı yönünde.