Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lübnan Enformasyon Bakanı’ndan Twitter’da ‘Saygı’ vurgusu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan Enformasyon Bakanı Melhem Riachi, Twitter kullanmanın en önemli ölçütünün, başkalarının özgürlüğüne ve toplumun kültürel değerlerine saygı duymak olduğunu belirtti.

Başkent Beyrut’ta düzenlenen Twitter konulu bir konferansta konuşan Enformasyon Bakanı, Twitter’ın herkesin iletişim kurabileceği bir alan olduğunu ancak aynı zamanda iftira ve kötüye kulanım için de müsait olduğunu belirtti. Bakan Riachi, “Bizler, ahlak ve özgürlük standartlarını korumakta temel bir rol oynamaktayız. Buradaki tek kıstas, ötekinin özgürlüğüne saygı duymaktır. Mesaja doğrudan hakaret etmek değildir” ifadelerini kullandı.

Bakan, sosyal medya mağdurlarıyla ilgili davalara ilişkin atılacak adımlar konusunda Yüksek Yargı Kurulu ile görüşeceğini de sözlerine ekledi.

Bugün herkesin sosyal medya hesabı olduğunu belirten Bakan, kullanıcıların iftiraya veya hakarete maruz kaldıkları takdirde Adalet Bakanlığı’ndan itiraz hakkı talep etmelerini istedi. Konuyla ilgili bir araştırma yaptığını kaydeden Enformasyon Bakanı, söz konusu suçlara yönelik yüksek para cezaları uygulandığını ve hakimlerin verdiği her kararın yasalarda mevcut olduğunu söyledi.