Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lübnan parlamento seçimleri için koordinasyon birimi kurulacak | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan İçişleri Bakanı Nihad el-Meşnuk 6 Mayıs’ta yapılması planlanan meclis seçimleri için Bakanlık merkezindeki Şehid Vissam Hasan Salonu’nda geçici bir koordinasyon merkezi kurulacağını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre Merkezdeki çalışmaların 26 Nisan’da başlayıp 7 Mayıs’ta sona ermesi planlanıyor. Koordinasyon merkezi kamu güvenliği, şikayetleri değerlendirme, seçim sürecine uyum ve ortaya çıkabilecek usul sorunlarını çözmek üzere tasarlandı.

Meşnuk ABD’nin Beyrut Büyükelçisi Elizabeth Richard ile görüşmesi sonrası “Bakanlıktaki parlamento seçimleri hazırlıkları neredeyse tamamlandı ve güvenlik durumu korundu” ifadelerini kullandı.

Richard da “Bölgedeki mevcut tırmanışın ışığında, Lübnan’ın tarafsızlığına olan ihtiyacını ve istikrarını sürdüreceğini” vurguladı.

Richard devamla şöyle söyledi: “Lübnan’ın istikrarına ve ekonomisinin refahına hizmet etmek için yatırımların teşvik edilmesinde Sedir Konferansı’ndan yardım, kredi ve uluslararası bağışlara yatırım yapılması gerekmektedir.” Richard ülkesinin “Lübnan ve güvenlik hizmetlerini destekleme” taahhüdünü yineledi.