Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lübnan, tutuklanan Renault CEO’su Ghosn’a sahip çıktı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Beyrut/Şarku’l Avsat

Lübnan Dışişleri Bakanı Cibran Basil, ülkesinin Japonya Büyükelçisi’nden Tokyo’da tutuklanan Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığının başında bulunan Carlos Ghosn’a yardımcı olmasını istedi.

Lübnan Dışişleri Bakanı ve (Maruni Hristiyan) Özgür Yurtsever Hareketi (ÖYH) Genel Başkanı Cibran Basil, Lübnan’ın Japonya Büyükelçisi’nden Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığının başında bulunan Carlos Ghosn ile görüşüp ihtiyaçlarını gidermesini talep etti. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, bakanlık Lübnan asıllı Ghosn’un adil yargılanmasını talep ederken, sürecin kısa zamanda neticeye kavuşturulması gerektiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, “Ghosn, Lübnan vatandaşı ve yurtdışındaki Lübnanlıların başarılarını temsil eden önemli biri. Lübnan Dışişleri Bakanlığı adil yargılamanın sağlanması için Ghosn’un yanında olacak” ifadelerine yer verildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube