Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lübnan, üretim odaklı bir ekonomik plan geliştiriyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Baabda Sarayı’nda ekonomi alanındaki heyetlerle bir araya geldiği toplantıda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Avn, Lübnan hükümetinin, üretim sektörlerinde önemli gelişmelere imza atacak bir ekonomik plan üzerinde çalıştığını belirtti.

Toplantının ardından, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan açıklamada, hükumetin, geçtiğimiz yıllarda yok olmaya yüz tutan üretim sektörünün , ülkedeki kamu düzenine olumsuz yansımalarını engelleyecek ve önemli gelişmelere imza atacak bir ekonomik planı tamamlama aşamasında olduğu ifade edildi.

Açıklamada, yapılmak istenen düzenlemeye doğrudan etkisi olan ithalat ve harcamaların kontrolünün yanısıra, yolsuzlukla mücadele önlemlerinde de asla taviz verilmeyeceğine dikkat çekildi.

Cumhurbaşkanı Avn’ı ziyaret eden ekonomi kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan heyetlerin, hükümet tarafından meclise sunulan yeni vergi yasası taslağı ile ilgili görüşlerini paylaştıkları belirtildi. Heyetlerin, özellikle çifte vergilendirme ve bunun genel ekonomik durum üzerindeki olumsuz etkilerine yönelik görüşlerini Mişel Avn’a ilettikleri ifade edildi.