Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lübnan’da güvenlik birimleri ile ordu arasındaki işbirliği artıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan İç Güvenlik Kuvvetleri Genel Müdürü Tümgeneral İmad Osman yaptığı açıklamada, İç Güvenlik Kuvvetleri Genel Müdürlüğü’nün Lübnan ordusu ile birlikte stratejik bir plan geliştirdiğini duyurdu. Tümgeneral Osman, Lübnan’da yaşanan olumsuzluklara rağmen ellerindeki imkanları seferber ederek başta terör olmak üzere ülkeyi bütün suçlara karşı koruduklarını vurguladı.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre Harrub bölgesindeki ordu mensuplarını onurlandırmak için Yardım ve Dayanışma Derneği’nde düzenlenen Ordu Bayramı Töreni’nde konuşan Tümgeneral Osman, “Belli yerlerde iktidar sınırını aştığımızda veya yetkilerimizi kişisel çıkarlar için kullandığımızda yasalara karşı gelmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

İç Güvenlik Kuvvetleri Genel Müdürlüğü’nün Lübnan ordusuyla birlikte stratejik bir plan geliştirdiğine dikkat çeken Tümgeneral Osmani, Lübnan’ın dünyanın tüm ülkelerinin güvenlik kurumlarınca destek verilmesi için Roma’da temsil edildiğini ve bunun da Lübnanlılar için büyük övgü kaynağı olduğunu belirtti.

Lübnan’ın dört bir yanında terör de dahil olmak üzere her türlü suçun hızlı bir şekilde ortaya çıkarıldığının uluslararası arena tarafından da görüldüğünü söyleyen İç Güvenlik Kuvvetleri Genel Müdürü Tümgeneral Osman konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bu, insan hayatını korumak için önemli bir konu. Ordu ve İç Güvenlik Kuvvetleri Genel Müdürlüğü arasındaki ortak plan, hizmet seviyesini yükseltmeyi hedefliyor. İnsanların güvenliğini sağlamak için söz konusu plana 260 proje dahil ettik. Vatandaşların devlet ve güvenlik hizmetlerine olan güvenini yeniden kazanmaya çalışıyoruz.”