Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lübnan’da konser verecek olan Shakira, Beyrut’a ulaştı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İstanbul’da konser veren dünyaca ünlü şarkıcı Shakira, turnesinin bir sonraki ayağı kapsamında, dün gece saatlerinde Beyrut’a ulaştı.

Lübnan asıllı Kolombiyalı şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve oyuncu Shakira, ‘Sedir Festivali’ kapsamında vereceği konser için dün gece geç saatlerde çocuklarıyla birlikte Beyrut’taki Uluslararası Refik Hariri Havaalanı’na indi.

Shakira’nın Batroun’nun Tannourine beldesindeki koruma altındaki sedir ormanını ziyaret etmesi ve Lübnan’ın ulusal simgesi olan sedir ağacı dikmesi planlanıyor. Shakira’nın babasının Tannourine asıllı olduğu biliniyor.

Shakira, Lübnan’dan önce İstanbul’daydı. Vodafone Park’ta sahne alan Shakira, çocuklarıyla birlikte İstanbul’da tekne gezisine çıktı.

1977 doğumlu Shakira Isabel Mebarak Ripoll 90’lı yılların sonlarına doğru büyük bir patlama yapan Latin pop ve Latin rock müzik furyasındaki en önemli isimlerden biri. Özellikle yarı Arap yarı Latin figürü danslarıyla insanların beğenisini toplayan sanatçı 2 kez Grammy, 10 kez Latin Grammy, 14 kez Billboard Latin Müzik Ödülü kazandı. Shakira 16.8 milyonu Amerika’da olmak üzere toplamda dünya genelinde sadece albümleri 70 milyonun üzerinde sattı. Tekli satışları da eklenince Shakira 150 milyon kayıt satışını geçmiş bulunmakta.