Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lübnan’da Suudi Arabistan vatandaşı kaçırıldı! | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan’da bir Suudi Arabistan vatandaşının kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldığı bildirildi.

Lübnan Resmi Haber Ajansı (NNA) 1985 doğumlu Suud vatandaşı Ali Bişravi’nin dün gece Adma yakınlarındaki evinden dışarıya çıkarılarak kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldığını ve halen dönmediğini doğruladı.

Lübnanlı güvenlik yetkilileri kaçırılan Suudi Arabistan vatandaşını arama çalışmaları için seferber oldu.

Suudi Arabistan vatandaşının eşi güvenlik güçlerini arayarak eşinin Akiba bölgesinde kaybolduğuna dair bilgi verdi . Arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Otel ve dinlenme tesislerinde yapılan aramanın ardından Akiba Belediyesi, sosyal medyada yayılan isimde kimsenin orada olmadığını bildirdi.

Kaçırılan Suudi Arabistan vatandaşının Suriyeli olan eşi, kimliği belirsiz kişilerin kendisini arayarak fidye istediğini bildirdi. İç Güvenlik Güçleri Bilgi Şubesi’nin olayla ilgili soruşturma yürüttüğü belirtildi.

Meşnuk: Ortamı bulandırarak kriz çıkarılmasına izin vermeyeceğiz!

Lübnan İçişleri Bakanı Nihad Meşnuk resmi sosyal medya hesabından “Davayı takip ediyoruz. Ortamı bulandırmak için siyasi kriz çıkarılmasına izin vermeyeceğiz” açıklamasını yaptı. “Ülkede bulunan Suudi Arabistan ve tüm Arap ve tüm diğer yabancı vatandaşların güvenliği Lübnan yetkili kurumlarının önceliğidir. İstikrar ve güvenlik, aşılması yasak olan kırmızı çizgimizdir” ifadesini kullandı.

Suudi Arabistan Beyrut Büyükelçiliği, perşembe günü bir uyarı yayınlayarak ziyaret veya ikamet amaçlı Lübnan’da bulunan vatandaşlarının en kısa sürede ülkeyi terk etmelerini istemişti. Herhangi acil bir durum olması halinde büyükelçilikle iletişime geçmelerini vurgulamıştı.