Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lübnan’daki ‘Filistin Mülteci Kampları’ için güvenlik buluşması | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Filistinli yetkililer Kamplardaki güvenlik önlemleri hakkında Lübnan Genelkurmay Başkanıyla buluştu.

Filistin’in Beyrut Büyükelçisi Eşref Dabur, Lübnan Genelkurmay Başkanı Joseph Avn’ın Lübnan’ın güneyindeki iki mülteci kampının girişlerine X-Ray kapılarının konulması konusunu ele almak için bir araya geldi. Güvenlik kapıları kamp sakinlerinin tepkisini çekiyor.

Filistin Büyükelçiliği tarafından Beyrut’ta yapılan bir açıklamada, Filistin Ulusal Güvenlik Kuvvetleri komutanı Subhi Ebi Arab ve Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Merkez Operasyon Komitesi üyesi Adnan Yusuf Ebu Nayif’in Dabur’a eşlik ettiği Avn ziyaretinde, Lübnan-Filistin ilişkilerini gözden geçirdiği ve iki kardeş halkın yararına koordinasyon ve işbirliğini teşvik etmek için ortak ve sürekli işbirliği vurgusu yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, Dabur’un, ordu komutanına kamptaki girişlere X-ray kapılarının konması konusuna ele aldığı ve konu hakkında acil talimat verdiği için teşekkür ettiği bildirildi.

Dabur ve beraberindeki heyet, ayrıca Lübnan Ordu İstihbarat Direktörü Tuğgeneral Antoine Mansur ile bir araya geldi. Yapılan toplantıda kamplardaki mevcut durum incelendi.

Dabur, Tuğgeneral Mansur’un Filistin kardeş halkına karşı gösterdiği yardımlaşma çabaları ve işbirliğinden övgü ile bahsetti.