Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki kanalizasyon patlaması yargıda | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Beyrut/Şarku’l Avsat

Lübnan Temsilciler Meclisi Bayındırlık ve Ulaşım Komitesi, başkent Beyrut’un kanalizasyon sisteminin arızalanarak patlaması sebebiyle yaşanan kazanın sorumluları hakkında yargıya başvurdu.

(Sünni) Müstakbel Hareketi milletvekili ve Komite Başkanı Nezih Necm parlamentoda yer alan diğer partilerin milletvekilleri ile yaptığı toplantı sonrası şu açıklamalarda bulundu:

“Beyrut’ta yaşanan alt yapı sorunlarından mesul olduğunu düşündüğümüz herkesi Yargıtay Başsavcısı Samir Hammud’a bildirdik. Beyrut’a zarar veren herkese karşı duracağız. Bütün partiler bugün hem fikir. Verileri paylaşmak üzere; İçişleri, Enerji, Adalet ve Çevre Bakanlarını, Kalkınma ve Yeniden Yapılanma Konseyi’ni, Beyrut Valisi’ni, Beyrut Belediye Başkanı’nı bugün düzenleyeceğimiz toplantıya davet ediyoruz.”

Kazanın yaşandığı yakın bölgede bulunan Eden Bay projesinin tüm detaylarını öğrenmek istediklerini söyleyen Necm, “Kimsenin mazereti kabul edilmeyecek. Yargıdan hakikati istiyoruz. Yanlış olanı, kimin sorumlu olduğunu bilmek istiyoruz” diye konuştu.

Öte yandan Beyrut Milletvekili Emin Şerri de “Sonuna kadar yargıya gideceğiz ve kimsenin üstünü örtmeyeceğiz. Beyrut milletvekilleri gerekli tedbirleri almak için konuyu takip edecekler” ifadelerini kullandı.

Geçen Cumartesi (17 Kasım) Beyrut’un Ramleti’l-Beyda Mahallesi’nde patlayan kanalizasyon cadde ve sokaklara taşmış, atık sular bölgede salgın hastalık tehlikesi ortaya çıkartmıştı.