Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Lübnanlı Bakan’dan ülkesinin egemenliği ve zenginliğine yönelik önyargılara kınama | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan Savunma Bakanı Yakup el-Sarraf, ülkesinin egemenliği ve zenginliğine yönelik önyargıları kınadı.

Sarraf’ın, Stratejik İşler Bakanı Hüseyin Kalut başkanlığındaki Brezilyalı heyet ile yaptığı görüşmede, “Özellikle iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin güçlendirilmesine ve Lübnan kökenli Brezilyalıların rollerinin önemine” vurgu yapıldı.

Aynı şekilde Bakan, güney bölgelerde faaliyet gösteren Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Görev Gücü’ne (UNIFIL) olan katkısından dolayı Brezilya’ya teşekkür etti.

Sarraf ayrıca, Lübnan’ın egemenliğine ve zenginliğine karşı önyargıyı kınadığını ve ülkesinin kimseye yönelik bir düşmanlık niyeti taşımadığını ifade etti.

Öte yandan Hüseyin Kalut, Yakup el-Sarraf’a, Brezilya Cumhurbaşkanı Michel Temer’in Lübnan’a verdiği önemin altını çizerek, başta savunma ve güvenlik olmak üzere tüm alanlarda iş birliğini geliştirme isteğini belirtti.

Kalut, Brezilya Cumhurbaşkanı’nın önümüzdeki Kasım ayında yapılması planlanan ziyaretine de değindi. Ülkesinin, başta eğitim kursları, deneyim ve bilgi alışverişi programları olmak üzere askeri kuruluşları desteklemeye hazır olduğunu söyleyen Bakan Kalut, “Brezilya, gücünü artırmaya hazır. Gerekirse deniz kuvvetlerinin ve taburların geliştirilmesiyle Lübnan’a yardım etmeye de hazır” ifadelerini kullandı.

Yetkili, Lübnan’ı Brezilya ile birleştiren derin tarihi ilişkilere de övgüde bulundu.