Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Macron’un popülaritesi artıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bugün yayınlanan bir ankette, Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macaron’un performansından memnun olmayan Fransız seçmenlerin sayısının azaldığı ortaya çıktı.

Journal du Dimanche gazetesi tarafından yapılan ankete göre, Macron’a karşı memnuniyetsizlik oranları, ağustos ayında yüzde 57 iken, eylül ayında yüzde 53’e düştü.

15-23 Eylül tarihleri arasında yapılan, bin 989 kişinin katıldığı anketin ortaya çıkardığı diğer bir veri ise lidere karşı memnuniyet. Macron’dan memnuniyet ağustos ayında yüzde 40 iken, eylül ayında yüzde 45’e yükseldi.

Macron’a karşı olan memnuniyet, mayıs ayında cumhurbaşkanlığına seçilmesinden bu yana, işgücü sektörü reformları ve öğrenci konut yardımında azalma içeren bütçe kesintileri nedeniyle anketlerde önemli ölçüde düşmüştü.

Son yapılan anket, Fransız sağcı lider Jean-Luc Melenchon’ın, Macron’un çalışma reformlarına karşı, kendisinin Macron’un en önemli siyasi muhalifi olduğunu göstermek amacıyla on binlerce destekçisini cumartesi günü gösteri yapmaya çağırmasından sonra yapıldı.