Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Maduro, ABD işgaline karşı Venezuela ordusunu uyardı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Trump’ın ülkesini işgal etme niyetini açıkça ortaya koyduğunu söyledi. Konuya ilişkin ABD basınında çıkan haberlere dikkat çekti.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yaklaşık bir yıl önce ABD Başkanı Donald Trump’ın Venezuela’yı işgal edeceğini söylediği yönündeki iddialara yönelik ABD basınında çıkan haberlere dikkat çekti: Orduya dikkatli olma çağrısında bulundu.

Maduro orduya hitaben yaptığı konuşmasında, “Bir an için bile dikkatsizlik edemezsiniz. Çünkü huzur içinde yaşamak için bağımsızlığımızı savunacağız” dedi.

ABD basınının Trump’ın geçen ağustos ayında dış politika danışmanlarına Venezuela’yı işgal etmeye yönelik yaptığı konuşmayı gündeme taşıdığına işaret eden Maduro, bu haberlerin ABD’nin Venezuela’ya askeri bir saldırı planladığı iddialarına destek verdiğini söyledi.

CNN televizyonu, Trump yönetiminden üst düzey bir isme dayandırarak verdiği haberinde Trump’ın 2017’nin ağustos ayında Venezuela’ya dayatılan yaptırımlar hakkında yapılan bir toplantıda söz konusu görüşünü dile getirdiğini aktardı.