Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mahrez, 4 yılda bonservis bedelini 150 kat artırdı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İngiltere’nin Manchester City kulübü, Cezayirli forvet Riyad Mahrez ile 5 yıllık anlaşma imzaladı. Manchester City, Mahrez transferi için Liecester City’e 60 milyon sterlin ödeyecek. Cezayirli yıldız, 4 yılda bonservis bedelini 150 kat artırdı.

City ve Mahrez cephesinden, bonservis bedeline dair detaylı bir açıklama gelmezken, İngiliz basınında yer alan haberlere göre 4 yıl önce 400 bin sterlinlik bonservis bedeliyle Liecester City’e transfer olan Mahrez’in bonservis bedelinin 150 kat artırarak, 60 milyon sterline (78 milyon dolar) Manchester City’e transfer oldu.

İngiltere’de yılın futbolcusu seçilmişti

2016 yılında Premier lig şampiyonluğuna ulaşan Liecester City’nin en önemli silahlarından biri olan Mahrez, o sezon İngiltere ve Afrika’nın en iyi futbolcusu ödüllerini kazanmıştı.

İspanyol teknik direktör Pep Guardiola yönetimindeki Manchester City, geçtiğimiz Ocak ayında da Mahrez’i gündemine almış ancak Liecester’ın 80 milyon sterlin bonservis ücreti talep etmesi nedeniyle transferi askıya almıştı.

179 maçta 48 gol

Liecester formasıyla 179 maça çıkan Mahrez, 17’si geçen sezon olmak üzere toplamda 48 gole imza attı.

Transferine ilişkin Manchester City’nin resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Mahrez, mavi beyazlı takıma transfer olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Takımın Guardiola yönetiminde muhteşem bir futbol sergilediğine değinen Cezayirli yıldız, “Önümüzdeki sezonlarda birlikte çok büyük başarılara imza atabileceğimize inanıyorum. Pep ile kendimi geliştireceğimi düşünüyorum. Guardiola hücum futbolunu benimseyen bir teknik adam. Bu da benim için oldukça önemli” dedi.

Öte yandan, Manchester ekibinin resmi twitter hesabında, Mahrez’in transferine dair yayınlanan mesajda, “En güzel şeyler bekleyerek gerçekleşir” ifadelerine yer verildi.