Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Malul: Tunus Milli Takımı ile devam etmek istiyorum | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tunus Milli Futbol Takımı antrenörü Nebil Malul, görevine devam etmek istediğini açıkladı. Takımın Dünya Kupası’ndan önemli işler başardığını ifade eden tecrübeli teknik adam, turnuvaya erken veda etmelerine rağmen olumlu sonuçlar kaydettiğini belirtti.

Tunus, dün Dünya Kupası G Grubundaki son maçında Panama karşısında 2-1 galip gelsede, İngiltere ve Belçika maçlarında alınan yenilgiler takımı ikinci tura taşımaya yetmedi.

“Devam etmek istiyorum”

Nebil Malul, Tunus devlet televizyonuna verdiği röportajda, “Sözleşmem üç yıl daha uzatıldığı takdirde 2022’ye kadar devam ederim. Ancak karar takım sonuçlarının değerlendirilmesinin ardından Tunus Futbol Federasyonu verecek. Ben devam etmek istiyorum. Çünkü bu takımı güzel bir gelecek bekliyor. Gittikçe daha iyi bir düzeye geliyor. Tunus, FIFA sıralamasında nisan ayında ilk kez 14. sırada yer aldı ve önceki iki dönem kaçırdıktan sonra Dünya Kupası’na hak kazandı. İkinci başarıyı da finallere katılmaya hak kazanarak kaydetti” şeklinde konuştu.

Malul, Tunus’un Dünya Kupası’ndan erken ayrılmış olmasına rağmen, takım olarak ilerleme kaydettiklerini ifade etti.

İlk galibiyet Panama karşısında alındı

Teknik Direktör, Tunus’un Belçika karşısında 5-2’lik bir yenilgiye uğramasından sonra sert bir şekilde eleştirilmişti. Tunus takımı Dünya Kupası’ndaki ilk zaferini, Ben Youssef ve Khazri’nin golleriyle 2-1 mağlup ettiği Panama karşısında aldı.