Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mashara’da çatışma: Rejim komutanı ve onlarca asker öldürüldü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suriye’de 137. Bölük Komutanı Tuğgeneral Rukan Diyab ve beraberindeki 3 askerin, dün rejim tarafından Kuneytra’da başlatılan saldırının ardından çıkan çatışmada öldürüldüğü açıklandı.

Çok sayıda ölü var

Suriye rejimine bağlı bir gazete, Tuğgeneral Rukan Diyab ve beraberindeki 3 askerin, dün rejim tarafından Kuneytra’da başlatılan saldırının ardından Mashara’da meydan gelen çatışmalarda öldürüldüğünü bildirdi. eş-Şam haber ajansına göre, bölgedeki aktivistler, şiddetli hava saldırıları, topçu mermisi ve füze atışları altında ilerlemeye çalışan onlarca unsurun öldüğünü bir kısmının ise yaralandığını belirtti.

Muhalifler rejim saldırılarını engelledi

Özgür Suriye Ordusu’ndan (ÖSO) Albay Esad Avad ez-Zubi, ‘Enab Baladi’ web sitesine dün yaptığı açıklamada, muhalif gruplarının, Esed güçleri tarafından Kuneytra kırsalındaki Mashara kasabasına gerçekleştirilen saldırıyı engellediğini belirtti. Çıkan çatışmada rejim güçlerinin saflarında çok fazla kayıplar yaşandığı bildirildi. Enab Baladi muhabiri, Masharah, Tayha, Tel el-Mal, Kefr Nasic kasabalarının sabah itibariyle yoğun bir hava saldırısına maruz kaldığını aktardı.