Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

MasterCard, gol karşılığında yemek teklifini değiştirdi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Ödeme teknolojileri öncüsü Mastercard, özellikle Brezilya Milli Takım Teknik Direktörü Tite’nin eleştirilerinden sonra pazartesi günü yaptığı açıklamada, Nisan ayında futbolcu Neymar ve Messi’nin attığı her gol karşılığında muhtaçlara ücretsiz yemek vermeyi vadettiği kampanyayı değiştirdiğini açıkladı.

Kampanya kapsamında BM’ye bağlı Dünya Gıda Programı işbirliğiyle, Messi ve Neymar’ın 2020 yılına kadar atacağı her gol karşılığında 10 bin öğün yemek dağıtılması planlanıyordu. Fakat kampanya, 2018 Dünya Kupasında takımların başarısı yerine bireysel başarıları üzerinde durduğu için sosyal medya üzerinden oldukça eleştiri aldı.

1 milyon öğün bağış

Messi, Neymar ve Brezilya Futbol Konfederasyonu’na sponsor olan MasterCard yaptığı açıklamada, 2018 kampanyası kapsamında oyuncular tarafından kaydedilen hiçbir kayıtlı gol olmadan, Nisan ayından bu yana verilen 400 öğütme ek olarak, 1 milyon öğün bağış yapılacağını açıkladı.

“İnsani soruna destek için çabalarımızı artırıyoruz”

Şirket yaptığı yazılı açıklamada “Tarafları ya da diğer kişileri dünyadaki açlık konusunda hayal kırıklığına uğratmak istemiyoruz. Bu insani soruna destek için çabalarımızı artırıyoruz” ifadelerini kullanarak, Neymar ve Messi’nin sponsoru olmaya devam edileceklerini bildirdi.

Brezilyalı çalıştırıcıdan tepki

Tite, 2-0 sonuçlanan Brezilya-Hırvatistan maçı sonrasında cumartesi günü düzenlenen basın toplantısında MasterCard’ın kampanyasını açık bir dille kınadı.

Tite “Bu iyi bir adım fakat Brezilyalı yada Arjantinli herhangi bir oyuncu için yapılmış olsaydı daha güzel olurdu. Biz bir takımız” ifadelerini kullandı.