Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

May, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İngiltere Başbakanı Theresa May, daha önce Irak ve Suudi Arabistan’a gerçekleştirdiği 3 günlük Ortadoğu turunun bir parçası olarak, bugün Ürdün’e giderek Kral 2. Abdullah ile görüştü.

Kraliyet Divanı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Irak ve Suudi Arabistan ziyaretinin ardından Ürdün’e geçen İngiltere Başbakanı May’in başkent Amman’daki Huseyniye sarayında Kral 2. Abdullah tarafından kabul edildiği kaydedildi.

May, Kral 2. Abdullah ile iki ülke arasında ilişkileri, Ürdün’deki yatırım fırsatlarını ve bölgedeki güvenlik durumunu görüştükten sonra, Ürdünlü mevkidaşı Hani el-Mulki ile de bir araya geldi.

May’in, Avrupa Birliği’nden (AB) çıkışını tamamladıktan sonra İngiltere’nin Ortadoğu’daki rolü üzerine bugün bir konuşma yapması planlanıyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube