Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

May ve Veliaht Prens Selman, İran tehdidini görüştü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, İngiltere Başbakanı Theresa May ile dün gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde bölgesel durumlar ve İran tehdidine karşı terörle mücadele konularını ele aldı.

İngiltere Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamada, May ve Prens Muhammed bin Selman’ın görüşmesinde İran’ın bölgedeki istikrar bozucu faaliyetleri ile mücadele etmenin gerekliliğinin vurgulandığı belirtildi. Reuters haber ajansı, başbakanlık ofisinden yapılan açıklamanın iki ülkenin, İran destekli Husi milislerin balistik füze saldırılarından korumak için işbirliğinin önemine vurgu yaptığı belirtildi.

Petrol piyasasında istikrar vurgusu

Açıklamada ayrıca, Veliaht Prens ve May, petrol piyasalarında istikrarın önemine vurgu yaparken bunun hem tüketici hem de üreticilerin yararına olacağının altı çizildi.

İki lider İran tehdidini görüştü

Veliaht Prens ve May geçtiğimiz aylarda Londra’da bir araya gelirken iki lider görüşmede, İran ve dünya güçleri arasında olan nükleer anlaşma ve İran’ın bölgedeki istikrarı bozan faaliyetleri ile mücadelenin gerekliliğini ele almıştı.