Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Medine Emiri, Ummanlı Hac heyeti ile görüştü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Medine Emiri Faysal Bin Selman Bin Abdulaziz, Medine’deki Hac organizasyonunda görev alan birimlere hacılara sağladıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Yabancı hacı heyetlerinin, Suudi Arabistan hükümetinin Kabe’yi ziyaret eden hacıların görevlerini rahatlıkla yerine getirmesi için yürüttüğü çalışmalara büyük katkı sunduğunu ifade etti.

Şarku’L Avsat’ın edindiği bilgilere göre Faysal Bin Selman Bin Abdulaziz dün Medine’deki emirlik ofisinde Umman Hac Heyeti Başkanı Şeyh Sultan Bin Said el-Henai ve yanındaki heyet üyeleriyle bir araya geldi. Düzenlediği toplanyıda hacılara sağlanan hizmetler hakkında bilgi verdi. El-Henai de Emir Faysal’a Ummanlı hacılara sağladığı kolaylık için teşekkür etti.

Medine’deki hac organizasyonu birimleri, Medine’de hac kafilelerini Mekke’ye uğurlamaya hazırlanıyor. Şehirdeki hac organizasyonundan sorumlu meclis üyesi Faysal Senedi konuya dair yaptığı açıklamada Medine’deki 80 bini aşkın hacının 2 bin 103 otobüsle Mekke’ye doğru yola çıkacağını söyledi.

Medine Ulusal Muhafız Birliği Komutanı Emir Halid Bin Abdulaziz Bin Ayyaf da hacı kafilelerinin Mekke yolculuğu için yürütülen çalışmaları yerinde gözlemledi. Bin Ayyaf, organizasyonu yürüten bazı birimlere ve güvenlik güçlerine yönelik ziyaretler gerçekleştirdi.