Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Medvedev’den Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne sert eleştiri | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından alınan, ülkesinin Güney Kore’de yapılacak 2018 olimpiyatlarından doping skandalı sebebiyle men edilmesi kararını sert bir dille eleştirdi. Medvedev, kararın gelecek yıl yapılması planlanan başkanlık seçimleri öncesinde ülkesindeki ortamı zehirlemeyi amaçladığını söyledi.

Rusya’da başkanlık seçimlerinin önümüzdeki yıl Mart ayında yapılması planlanıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, önümüzdeki seçimlerde yeniden aday olmaya hazırlanıyor.

Resmi RT televizyonunda katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Rusya Başbakanı, “Bu siyasi bir karardır. Karar, yapılması planlanan başkanlık seçimleri öncesinde ülkemizde bir atmosfer oluşturmayı amaçlıyor. Yurtdışında, ülkemizin büyük spor başarılarına imza atılması için ne kadar önem verdiğini biliyorlar. Milyonlarca vatandaşımız için karar büyük bir darbe oldu” şeklinde konuştu.

Medvedev açıklamasında, ülkesinde devlet tarafından desteklenen bir doping programının bulunduğuna dair iddiaları yalanladı.