Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mekke Valisi, Kâbe’nin yeni örtüsünü eş-Şeybi ailesine teslim etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mekke Valisi Prens Halid El Faysal, Kâbe’nin yeni örtüsünü değiştirilmek üzere Beytü’l-Haram’ın anahtarını elinde bulunduran aileden biri olan Dr. Salih eş-Şeybi’ye teslim etti

Prens Halid El Faysal, Kâbe’nin yeni örtüsü Kisve-i Şerif’i, hacı adayları Zilhicce’nin 9. günü olan Cuma günü Arafat’a çıkınca değiştirilmesi için Beytü’l-Haram’ın anahtarını elinde bulunduran aileden Dr. Salih eş-Şeybi’ye teslim etti.

Mekke Valisi ve Hac Komitesi Başkanı Prens Halid El Faysal, çeşitli temasları kapsamında Suudi Arabistan Sivil Savunma Genel Müdürü Süleyman El Amir ile bir araya gelerek bu sene Hac için Sivil Savunma Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında da bilgi aldı.

Öte yandan, Suudi Arabistan müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh, Suudi Arabistan İslam İşleri, Davet ve İrşat Bakanlığı tarafından uygulanan Hac ve Umre Programı’na övgüde bulunarak, Riyad’ın her yıl bu konuda kendini yenilediğini ve Hacı adayları için güzel şeyler ortaya koyduğunu ifade etti.

Suudi Arabistan Yüksek Alimler Heyeti Genel Sekreterliği ise, Hacı adaylarına bütün günahlardan uzak durarak, nefret ve kine neden olan her şeyi terk etme tavsiyesinde bulundu.

Pasaport Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan istatistiklere göre, hava ve deniz limanlarından Suudi Arabistan’a yurt dışından gelen Hacı adaylarının sayısı, geçen yıla göre yüzde 6’lık bir artış göstererek 1 milyon 302 bin 192’ye ulaştı.