Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Meksika ölüme terkedilen 147 göçmeni kurtardı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Meksika Hükümeti, insan kaçakçıları tarafından ABD’ye gidecekleri vaadiyle kandırılan ve Veracruz eyaletinde ıssız bir yere bırakılan 147 göçmeni kurtardığını açıkladı.

Meksika’da bulunan Ulusal Göç Enstitüsü, geçen gece kurtarılan göçmenlerden 74’ünün Honduras, 59’unun Guatemala ve 13’ünün El Salvador’dan, 1 kişinin de Nikaragua’dan olduğunu bildirdi.

Kurtarılan göçmenlerden 48’inin reşit olmadığını ve 14’ünün yanında yetişkin kimsesi bulunmadığı açıklandı.

Göç Enstitüsü, “Göçmenlerin kaçakçılar, ABD’ye ulaşmak için Veracruz- Tampico yolunu kullandılar ve göçmenleri yabani bir bölgede bıraktılar. Onlar da susuz ve yemeksiz olarak çalıların arasında saklanmak zorunda kaldılar” dedi.

Göç Enstitüsü’nde çalışanlar göçmenlere tıbbi yardımda bulunarak, yemek ve su ihtiyaçlarını karşıladılar.

Honduras, Guatemala, El Salvador fakirlik ve şiddetin yoğun yaşandığı ülkelerden her yıl büyük sayıda göçmen ABD’ye göç etmeye çalışıyorlar.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube