Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Meksika’da enkaz altında kalan son cesette çıkarıldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

19 Eylül’de Meksika’da meydana gelen depremde, enkaz altında kalan son cesedin de kurtarma ekipleri tarafından çıkarıldığı belirtildi.

Meksiko Belediye Başkanı Miguel Angel Mancera, resmi televizyon kanalına verdiği demeçte, “Depremin kurbanlarının tamamının moloz yığınları altından çıkarıldığını düşünüyoruz. Kurbanların aileleri ve görgü tanıklarından edinilen bilgilerle oluşturduğumuz listeye göre tamamı yıkıntılar arasından çıkarıldı” ifadelerini kullandı.

Son cesedin çıkarıldığı bina, depremden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Roma Condesa mahallesinde bulunuyor. Depremin ilk günlerinde moloz yığınları arasından 29 kişi canlı olarak çıkarılırken, 49 kişinin cansız bedenlerine ulaşılmıştı.

Deprem zedelerin aileleri bir haftadan uzun bir süredir, yıkılan evlerin arasına kurdukları çadırlarda kalıyorlardı. Umutlarını kaybetmeden bekleyen aileler, yıkılan binaların altında kalan yakınlarını, kendilerinin arayacaklarını belirti.

Meksika’da 19 Eylül’de meydana gelen 7,1 büyüklüğündeki depremde, çoğu başkent Meksiko’da olmak üzere toplam 366 kişinin yaşamını yitirdi. Bin 800 bina ağır hasar gördü.

Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto, bugün, depremden zarar gören bölgelerin yeniden yapılanması ile ilgili planlarını açıklayacak.