Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Meksika’da silahlı çatışma: 11 ölü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Meksikalı Devlet Güvenlik Görevlileri dün, Acapulco turistik eğlence merkezinin çevresinde küçük bir kasabanın sakinleri ve yerel bir polis teşkilatı arasında çıkan silahlı çatışma sonucu 11 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Silahlı çatışma, yerel polis, kasabadaki kutlamalar sırasında yaptığı taşkınlıktan dolayı gencin dün sabah tutuklaması üzerine, Acapulco’nun hemen güneyindeki La Concepcion tarım alanında gerçekleşti. Çatışmada 8 kasaba sakinin öldürüldüğü belirtildi.

3 polis öldürüldü

Devlet Güvenlik Yetkilisi Roberto Alvarez’in gazetecilere verdiği demeçte, askerler ve hükümet polisleri şehre girdikten sonra bölge halkı kendilerine direndikten sonra üç polisin vurularak öldüğünü söyledi.

Yetkililer, hükümet tarafından söz konusu küçük kasabada görevlendirilen 30 yerel polis memurunu gözaltına aldı.

Acapulco, güneydeki Guerrero eyaletinde bulunan en büyük şehirdir. Söz konusu belde eyaletin en illegal bölgelerinden biri sayılmakta. Bunun yanı sıra eroin üretiminde kullanılan ve eyaletteki uyuşturucu kartelleri arasındaki çatışmaların temel nedeni olan haşhaş tarımının merkezlerinden birini oluşturmakta.

Dünyanın en tehlikeli şehirlerinden biri

Acapulco Resort, Meksika’nın en popüler tatil beldelerinden biri ve onlarca yıldır Hollywood yıldızlarını ağırlamaktadır. Ancak son yıllarda uyuşturucu kartelleri ve suç şebekeleri arasındaki çatışmalar nedeniyle, dünyanın en tehlikeli şehirlerinden biri olarak sınıflandırılmasını sağlayarak Acapulco’ya gölge düşürdü.