Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mekunu Kasırgası, Suudi Arabistan’a yaklaşıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Meteoroloji ve Çevre Koruma Kurumu, Tropikal Mekunu Kasırgası’nın en son uydu görüntüleri, hava durumu analizi ve sayısal verilerini takibe devam ediyor. Kasırga, Umman Sultanlığı ve Yemen geçişi sırasında etkisini azalttı. Mekunu Kasırgası’nın merkezinin çevresindeki rüzgâr hızının 52 ila 61 kilometre arasında olduğu tahmin ediliyor. Kasırga, kuzey-kuzeybatı yönlerinde hareket ediyor.

Kasırga’nın Suudi Arabistan’da etkisini bugünden başlayarak önümüzdeki salı gününe kadar göstermesi bekleniyor. Mekunu Kasırgası’nın eş- Şarkiye bölgesinin güneyi, Rubülhali Çölü, Necran bölgesinin doğusu, el- Harhir’in etkilenmesi bekleniyor. Kasırga’ya hızı saatte 60 kilometreye ulaşan rüzgârların, toz bulutlarının ve sağanak yağışların eşlik etmesi bekleniyor. Kasırga’nın Şarure bölgesinde etkisinin azalacağı tahmin ediliyor.

Kurum, sadece kendileri tarafından hazırlanan raporların ve haberlerin takip edilmesini ve asılsız haberlere itibar edilmemesini istedi. Kurum’un kasırga ile ilgili sosyal medya hesaplarından halkı bilgilendireceği belirtildi.