Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Meşnuk: Lübnan’da son sözü silahlar söylüyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan İçişleri Bakanı Nihad Meşnuk, ülkedeki temel sorunun silahlar olduğunu ve kararların ciddi bir kısmının savaş gruplarına ek olarak silahlar tarafından verildiğini belirterek “Lübnan’da son sözü silahlar söylüyor” dedi.

Diğer sorunların çözülebilir olduğunu ifade eden Meşnuk seçimlerden sonra silahların devletin kontrolü altında tutulacağı ulusal bir savunma stratejisinin oluşturulması için talepte bulunacağını kaydetti.

Bakan Meşnuk yaptığı açıklamada, bölgesel ve uluslararası koşulların Lübnan’ın güvenlik ve istikrarını korumada kendilerine yardımcı olduğunu ifade ederek birkaç gün önce İngiltere İçişleri Bakanı’nın kendisini ziyaret ettiğini hatırlattı.

Lübnan İçişleri Bakanı, başta Londra, Paris ve Brüksel olmak üzere Avrupa başkentlerinde güvenliğe ilişkin geniş çaplı çalışmaları gerçekleştirildiğine ancak Beyrut’ta benzer çalışmaların üç yıldır yapılmadığına dikkat çekti. Beyrut’un elektrik, su, atıkların arıtılması ortak nakliyat alanında bağımsız hizmet sunulması için önemli adımlar atmaya başladıklarını kaydetti.

İçişleri Bakanı, ülkedeki konuların tamamını dikkatle takip eden ve babası Refik Hariri’nin izinden giden Başbakan Saad Hariri’nin sayesinde tüm engellerle yüzleşerek üstesinden gelebileceklerini söyleyerek Başbakan’ın çabalarına övgüde bulundu.