Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Milisler, Yemenli iş adamlarına suikast düzenliyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen’de iş adamı Mübarek Salim’e arabasıyla seyahat ederken; Şabva ilinde, darbeci Husi milislere bağlı keskin nişancılar tarafından suikast düzenlendi.

Tanıklar, Mübarek’in sivil olduğunu, herhangi bir siyasi aidiyeti olmadığını ve silah taşımadığını söylediler. Ayrıca darbecilerin bu suikastı; bölgedeki sivillerin evlerini kundakladıktan sonra gerçekleştirdiklerini; en son kundaklanan evin, hükümet yanlısı olduğu gerekçesiyle Nasır Dabuh Muhsin’e ait olduğunu belirttiler.

Şabva ilinde; Yemen Milli Ordusu, Darbeci Milisler ve Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri arasındaki çatışmalara tanıklık ediyor. Milli Ordu, milislerin bölgedeki son kalelerini temizleme operasyonlarını sürdürüyor.

Askeri kaynaklara göre, milislerin, Milli Ordu mevkilerine saldırı başlatması sonucu çıkan çatışmalarda çok sayıda darbeci milis öldürüldü.

Taiz’deki yerel halkın, Şarku’l Avsat’a verdiği bilgilere göre, Husi liderlerden Halid el-Hicri, Husi milis üyesi olan kardeşi tarafından aralarında para konusunda çıkan tartışma sonucu öldürüldü.

Taiz askeri yetkilileri, şehirdeki suçluları ve katilleri cezalandırmak için operasyonlara devam ettiklerini açıkladılar.

Ayrıca Taiz’in bütün gençlerini, şehirde güvenlik ve istikrarın sağlanması için güvenlik komitesine yardımcı olmaya çağırdılar.