Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır- Bahreyn ortak askeri tatbikatı sona erdi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır ve Bahreyn ordusunun katıldığı ve birkaç gündür Bahreyn’de devam eden ortak askeri tatbikat dün tamamlandı.

“2018 Halid Bin Velid” adı verilen ve iki ülkeden üst düzey komutanların bulunduğu tatbikata Mısır’dan Yıldırım Birliği katılırken Bahreyn tarafında ise Kraliyet Özel Ordusu yer aldı.

Konuşmasına Mısır kuvvetlerine teşekkür ederek başlayan Bahreyn Özel Kuvvetler Komutanı, tatbikatın yapıcı ve verimli bir işbirliği sunduğunu belirtti. Bahreynli komutan, Bahreyn Özel Kuvvetleri içerisinde Mısır askeri kolejleri ve enstitülerinden mezun subayların bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Eğitimlerinde son teknoloji kullanıldı

Mısır Yıldırım Birliği Komutanı da tatbikatın iki ülke ordusunu buluşturduğunu belirterek, eğitimlerin verilmesinde emeği geçen kişilere teşekkürlerini iletti. Eğitimlerinde son teknoloji ekipman ve modern silahların kullanıldığını aktaran Mısırlı komutan, tatbikatın keskin nişancılar tarafından farklı mesafelerden atış talimleriyle başladığını belirtti.

Mısır ordu sözcüsü tarafından yayımlanan yazılı açıklamaya göre, tatbikat sırasında askerlere yasadışı silahlı terörist unsurları etkisiz hale getirme, terörle mücadele yöntemleri, kaçırılan bir uçakta rehinelerin ve yaralıların kurtarılması gibi konularda eğitim verildiği belirtildi.

İki tarafın tatbikatta konulan hedeflere ulaşmada başarılı oldukları kaydedildi.