Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır Demiryolu Kurumu Başkanı görevden alındı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır Ulaştırma Bakanlığı, ülkenin Demiryolu Kurumu Başkanı Mühendis Said Salim’in görevinden alındığını açıkladı.

Mısır Ulaştırma Bakanı Dr. Hişam Arafat, Mısır Demiryolu Kurumu Başkanı Mühendis Said Salim’in görevden alındığını yerine ise Mühendis Eşref Muhammed Raslan’ın göreve getirildiğini açıkladı.

Bu sabah erken saatlerde, Kahire’nin bin 200 kilometre güneyinde yer alan Asvan şehrinde bir trenin raydan çıkması nedeniyle trafik saatlerce durmuş, trende bulunan yolcular ise otobüslerle Luksor tren istasyonuna taşınmıştı.

6 yolcu yaralandı

Teknik heyetler, Asvan’daki tren kazasını araştırmaya başlarken, Asvan Valiliği’ndeki sağlık yetkilileri, yaşanan kaza nedeniyle 6 yolcunun hafif yaralanarak tedavi altına alındığını bildirdi.

Mısır tren kazalarıyla boğuşuyor

Mısır Demiryolu Kurumu son yıllarda, yüzlerce ölüm ve yaralanmaya neden olan tren kazaları nedeniyle tartışmaların hedefi haline geldi.

Ülkede son olarak Giza’nın Badraşin beldesinde bir yolcu trenine ait 3 vagonunun devrilmesi sonucu 61 kişi yaralanmıştı.

Kurum tartışmaların hedefi oldu

Kazanın ardından, Mısır Temsilciler Meclisi’ndeki bazı üyeler, ülkede sıkça karşılaşılan tren kazaları nedeniyle Demiryolu Kurumu’nu suçlamıştı.