Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır, Güney Kıbrıs ve Yunanistan terörizmle mücadele için işbirliği anlaşması yaptı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi bugün yaptığı açıklamada, ,terörizm bölge ve dünya için büyük bir tehdit olmayı sürdürdüğünü, bunun da üç ülkeyi (Mısır, Güney Kıbrıs ve Yunanistan) terörü yenmek için işbirliği yapmaya ittiğini açıkladı.

Sisi, mevkidaşları Güney Kıbrıs Rum Kesimi Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile yaptığı basın toplantısında, “Üç ülke arasındaki ortak işbirliği, yeni fırsatları yaratma hedefimizi gerçekleştirmemizi sağlıyor. Üç ülkenin hakları için anlaşma yapmaya karar verdik. Ayrıca Ortadoğu bölgesinin karşılaştığı sorun ve zorluklarla mücadele konularını da ele aldık” dedi.

Anastasiadis, Mısır ile AB arasındaki ilişkilerin görüşüldüğünü ve bu ilişkilerin güçlendirilmesine ilişkin ihtiyacı vurguladı. Ayrıca Mısır birçok alanda stratejik bir dost olduğunu belirten Anastasiadis, Kıbrıs ve Yunanistan’ın, Mısır ile AB arasındaki ilişkinin güçlendirilmesine ilişkin desteğini vurguladı. Mısır, Kıbrıs ve Yunanistan turizm alanında işbirliği anlaşmaları imzaladı.