Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır ordusu, Sina’da terör odaklarını hedef aldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır ordusu bugün, hava kuvvetlerinin gece boyunca Sina’nın merkezi ve kuzeyinde tespit edilen terör odaklarını hedef alan saldırılar düzenlediğini açıkladı. Söz konusu güçlü saldırılar silah, mühimmat, patlayıcı malzeme depolarını ve lojistik destek alanlarını hedef aldı. Öte yandan, sınır bölgelerinde hava güvenliğinin sağlanmasına yönelik stratejik bölgelerde saldırıların devam ettiği bildirildi.

‘Sina 2018’ kapsamlı askeri operasyonu konusunda dün üçüncüsü yapılan açıklamada, Mısır Askeri Sözcüsü Albay Tamer Rifai, Özel kuvvetler ve sınır muhafızları tarafından desteklenen uygulama güçlerinin, polisle işbirliği içinde kaçak unsurları yakalamak, ortadan kaldırmak, terörist unsurlara ait hedeflerin tamamen yok edilmesi için Sina’nın merkezi ve kuzeyinde farklı eksenler üzerinde çeşitli baskınlar yapıldığını belirtti.

Teröristlerin kaçmalarını engellemek için tedbirler artırıldı

Sözcü, Özel Deniz Harp Kuvvetleri’nin Refah’tan Ariş’in batısına kadar sahil güvenliğini sağlama ve terörist unsurlara yardım götürülen yolları kesme faaliyetleri yürüttüklerini ifade etti. Rifai ayrıca denizdeki ekonomik faaliyetlerin devam ettiğini bildirdi. Bununla birlikte teröristlerin sahil yolunu kullanarak kaçmalarına engel olmak için tarama faaliyetlerinin sürdüğünü söyledi. Marsa Matruh’tan başlayarak es- Selum şehrine kadar uzanan kıyı şeridini güvence altına almak için deniz devriyelerinin dolaştığını ifade eden askeri sözcü, batı ve güney yönündeki sınır bölgelerinin korumaya alınmasına yönelik muhafızlarla iş birliği yapıldığını bildirdi.

Mısır, dün Sina, Nil Deltası ve Nil nehrinin batısındaki çöl bölgelerinde geniş çaplı askeri operasyon başlatmıştı.

Öte yandan, polis kuvvetleri, Sina’nın merkezi ve kuzeyinde bulunan tüm yerleşim alanlarında güvenlik taramaları gerçekleştirdi.