Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır ordusu: Tekfirciler grubundan 6 militan etkisiz hale getirildi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır ordusu, Sina Yarımadası’nda şubat ayında başlayan ‘2018 Sina Operasyonu’ kapsamında son bir hafta içinde Tekfirciler grubundan 6 militanın etkisiz hale getirildiği, 2 askerin ise öldüğünü bildirildi.

Ordu Sözcüsü Albay Temir er-Rifai, aldıkları istihbarat doğrultusunda Tekfirciler grubuna ait mevzilerin hedef alındığını, 6 silahlı militanın öldürülerek etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Ordu teknisyenlerinin operasyon bölgesindeki güvenlik güçlerini hedef alan 163 patlayıcıyı imha ettiğini söyleyen Rifai, 19 RPG tipi silah, keskin nişancı tüfeği, makineli tüfek, otomatik tüfek ve 9 mm tabancanın yanı sıra 993 sığınak, bir depo ve patlayıcı aygıtların üretiminde kullanılan kimyasal maddelerin de ele geçirilerek imha edildiğini belirtti.

Operasyonda 513 suçlu, şüpheli ve aranan kişinin de yakalandığı bilgisini veren Rifai, hava kuvvetlerinin tekfirci unsurlara ait birçok noktayı hedef aldığını, batı ve güney sınırlarında tam kontrolün sağlandığını söyledi.

Son açıklamalara göre Mısır ordusunun düzenlediği ‘2018 Sina Operasyonu’nun 52’nci gününde öldürülen Tekfirciler grubuna ait militan sayısı 163 oldu. Mısır ordusunun kaybı ise 24 olarak duyuruldu.