Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır ordusunun Sina’daki operasyonlarında 3 militan öldürüldü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır ordusundan yapılan açıklamada, Sina’nın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonlarda 3 teröristin öldürüldüğü, 74’ünün ise yakalandığı belirtildi.

Mısır Silahlı Kuvvetleri Resmi Sözcüsü Albay Tamer Rıfai, yaptığı açıklamada, kolluk kuvvetlerinin, teröristler ve suçlularla mücadele çerçevesinde devam eden operasyonlarda, Sina’nın kuzeyine yoğunlaştığını, yapılan operasyon ve baskınlarda 3 yüksek düzeyli teröristi öldürdüğünü, 74 teröristi ise ele geçirdiğini belirtti.

Açıklamada, ordu güçlerinin baskınlar sırasında 5 adet SUV model araç, 4 adet el yapımı patlayıcı üretiminde kullanılan malzemelerin bulunduğu depo ve 2 adet yer altı yakıt deposunu imha ettikleri belirtildi.

Geçişlerin ve Sina’nın kuzeyinde bulunan limanların kontrolünü ele geçirmek amacıyla kullanılan, içerisinde motosiklet parçaları ve el yapımı patlayıcılar gizlenmiş bir aracın ele geçirildiği de açıklamada verilen bilgiler arasında yer aldı. Öte yandan Sina’nın kuzeyine giden geçitlerden birinde yapılan aramalarda içinde uyuşturucu bulunan bir araç ve üzerlerinden telsiz, sahte pasaport, uydu iletişim ekipmanları ve büyük miktarda para çıkan 2 kişi gözaltına alındı.

Mısır, 2013 yılından bu yana Sina’nın kuzeyinde yüzlerce güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği DEAŞ yanlısı militanlar ile girdiği mücadele sorunu ile karşı karşıya bulunuyor.