Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır Savunma Bakanlığı, 2018 Sina Operasyonu’nu denetledi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır Silahlı Kuvvetleri Komutanı ve Savunma Bakanı Muhammed Zeki, 2018 Sina Operasyonu’nun uygulama ve geliştirme aşamalarını denetledi. Başkomutan Zeki, 2. ve 3. saha komutanlarından ortak kuvvetlerin oluşturulması ve terörle mücadele alanlarındaki faaliyetlerin geliştirilmesi için yapılan icraatlara yönelik verilen brifingi dinledi. Ayrıca teröristlere karşı alınan önlemlere ilişkin de bilgi aldı.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre Zeki, Kuzey ve Orta Sina’yı güvence altına alan birliklerin liderleriyle operasyonun farklı uygulanma aşamalarını ve hazırlık prosedürlerini görüştü. 2. Saha Ordu Komutanı, Kuzey Sina’da yapılan arama tarama faaliyetlerinin ve özel operasyonların sonuçlarının yanı sıra altyapı ve insani kayıpları önlemek için alınan önlemleri sundu. Polisle işbirliği halinde şehirlerde ve nüfusun bulunduğu bölgelerde güvenlik kontörlünün sağlandığını aktardı.

Denetim sırasında 3. Saha Ordu Komutanı da dağlık alanlar, vadiler, yollar ve dar geçitlerde tarama faaliyetlerinin yapıldığı ve kontrolün tam olarak sağlandığı icraatları anlattı. Komutan, çok sayıda teröristin öldürüldüğü ve silahlarına el koyulduğu özel operasyonların uygulanması ve kuvvetlerin güvenliğinin sağlanmasına ilişkin bilgi verdi. Ayrıca mühendislik donanım faaliyetlerini de aktardı.

Terörle mücadelenin doğu kanadı komutanı da Süveyş Kanalı’ndan uluslararası sınırlara kadar yapılan altyapı, yol, kamu hizmetleri, tarım, arazi ıslahı, bedevi toplulukların ve yerleşim yerlerinin kurulduğu bölgelerdeki kalkınma projeleri hakkında bir sunum yaptı. 2. ve 3. saha ordularıyla işbirliği içinde gerçekleştirilen güvenlik icraatları hakkında bilgi verdi.

Sunumun sonunda tüm katılımcı güçlerin gösterdiği üstün performansa övgüde bulunan Başkomutan Muhammed Zeki, silahlı kuvvetlerin terörizmin ve aşırılığın kökünü kazımaya kararlılıkla devam ettiğinin altını çizdi. Zeki, Sina’da yatırım ve kapsamlı gelişmeye elverişli bir ortam sağlayarak vatandaşlar için iyi bir yaşam sağlanacağını belirtti.