Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır-Suudi Arabistan askeri işbirliği sürüyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Muhamed Ferid ve Suudi Arabistan Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Fayyad bin Hamed er-Ruvaili liderliğinde, Ortak Mısır-Suudi askeri işbirliği komitesi Kahire’deki toplantılarını sonuçlandırdı.

Ferid, Mısır’ı ziyaret eden Suudi mevkidaşını ve beraberindeki heyeti, Mısır Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinin resmi merkezinde bir törenle karşıladı.

Toplantıda, Ortadoğu’daki son gelişmeler ve değişiklikler hakkında görüş alışverişinin yanı sıra askeri işbirliği konuları masaya yatırıldı.

Muhammed Ferid, iki ülke arasındaki askeri, işbirliğinin önemine dikkati çekti.

Suudi Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Heyeti Başkanı er-Ruvaili de, iki ülke arasındaki askeri ilişkilerin derinliğine vurgu yaptı. ve ortak birçok dosya ve konu hakkında vizyonuna ortağız” dedi.

Mısır’da 9 ülkenin silahlı kuvvetlerinin katılımıyla “Parlak Yıldız” askeri tatbikatı 8-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmişti.

Mısır, ABD, Suudi Arabistan, Yunanistan, Ürdün, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya ve Fransa’nın kara, deniz ve hava kuvvetlerinden birliklerin katıldığı tatbikat kapsamında bir dizi eğitim ve uygulama gerçekleştirilmişti.