Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır’da gündem Muhammed Salah | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır’ın dünyaca ünlü futbol yıldızı Muhammed Salah, dün oynanan Mısır-Kongo 2018 Dünya Kupası elemeleri maçında, son dakikada kaydettiği penaltı golüyle Mısır Milli Takımı’nı Rusya’da düzenlenecek turnuvaya taşıdı.

Son dakikada gelen gol tribünlerde büyük bir sevince neden olurken, Mısırlı taraftarlar, golü atan Muhammed Salah’a özel bir sevgi gösterisinde bulundu.

Liverpool’da oynayan 1992 doğumlu Muhammed Salah, maç öncesi Mısırlıların çok şey beklediği isim olarak öne çıkmıştı. Kariyerine Mısır alt ligindeki el-Mukavilun takımında başlayan Salah 2010 yılında takımın vazgeçilmezi olmuştu. Salah, daha sonra Basel, Roma ve son olarak Liverpool gibi Avrupa takımlarında boy gösterdi.

Sisi, Salah’ı tebrik etti

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el-Sisi, maç sonrası, Mısır’ın İsrail’e Ekim savaşında kazandığı zaferin yıldönümü kutlamaları sürerken Dünya Kupası’na kalarak Mısır halkına ikinci bir sevinç yaşatan Milli Takım oyuncularını kutlarken, Salah’ı özel olarak kutladı.

Maç sonrası, Salah’ın penaltısıyla gelen zafer Mısır’da kutlanırken, sosyal medya kullanıcıları, Milli Takım oyuncularına Kahire’nin en lüx lokantalarında yemek ısmarlama gibi ilginç teklifler sundu.

Afrika Futbol Federasyonu (CAF) Sponsoru Yetkilisi Hammad Şadi, Facebook aracılığıyla, Muhammed Salah’a diplomatik pasaport verilmesi çağrısında bulundu.

Mısır Devlet Televizyonu’na yer alan bir haberde ise Muhammed Salah’ın mezun olduğu okula isminin verileceği ifade edildi.

Mısırlı Futbolcu Muhammed Salah, 2016 yılında yayınlanan dünyanın en iyi 100 futbolcusu listesinde 65. Sırada kendisine yer bulmuştu. İngiltere’de yayın yapan Daly Star gazetesi ise Salah’ı en iyi 50 futbolcu arasında göstermişti.