Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır’da isyan: 31 polis yaralı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır İçişleri Bakanlığı, Kahire’de güvenlik güçleri ile Warraq adası sakinleri arasında çıkan çatışmada 31 polisin yaralandığını bildirdi. Olay, güvenlik güçlerinin, ada topraklarında yer alan kusurlu binaları izole etme kararından sonra gerçekleşti.

Bakanlık resmi açıklamada, “Devlet mülkiyetin dâhilinde yer alan Warraq adasındaki kusurlu binaların yok edilmesi, kolluk kuvvetleri ve ilgili makamlar ile işbirliği içerisinde olduğumuz, ada emniyet müdürlüğü güvenlik hizmetlerinin de katıldığı, devlet tarafından yürütülen kampanyalar kapsamında gerçekleştirilen bir çalışmadır” ifadeleri yer aldı.

Bakanlık ayrıca izole kararına karşı çıkarak mermi kartuşları ve taşlarla güvenlik güçlerine saldıran saldırganların, şaşırttığını da belirtti. Güvenlik güçleri saldırganları dağıtmak için göz yaşartıcı bombalarla karşılık verdi.

İçişleri Bakanlığı, isyanda, 8’i subay, 11’i sivil, 12’si acemi 31 polisin yaralandığını açıkladı. Mermi kartuşlarının çürük ve kesiklere yol açması sonucu güvenlik güçleri, hastaneye kaldırıldı. İçişleri Bakanlığı, yaralılara rağmen durumun kontrol altına alındığını belirterek güvenlik güçlerinin başarısına dikkat çekti.