Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır’da polise saldırı düzenleyen teröristler öldürüldü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır ordusundan yapılan açıklamada, yaklaşık iki hafta önce, Kahire’nin güneybatısında bulunan Giza bölgesinde 15 polisin ölümüyle sonuçlanan saldırıya karışan tüm teröristlerin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Mısır Silahlı Kuvvetleri Resmi Sözcüsü Albay Tamer Rıfai, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, emniyet güçlerine saldırı düzenleyen teröristlerin hava kuvvetleri ve güvenlik birimleri tarafından düzenlenen ortak operasyonla öldürüldükleri belirtildi.

Askeri sözcü, güvenlik güçlerinin hava desteği ile bölgedeki taramalarını sürdürdüğünü belirtti.

Öte yandan, ordu ve polis güçlerinin ortak operasyonu ile saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin elinden kurtarılan Polis Şefi Muhammed el-Hayes askeri hastanede tedavi altına alındı.

Sisi, serbest bırakılan Polis Şefi Muhammed el-Hayes’i ziyaret etti

Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Bassam Rady tarafından yapılan açıklamada, Sisi’nin Polis Şefi Muhammed el-Hayes’i ziyaret ettiği belirtildi.

Sözcü, Sisi’nin el-Hayes’i ziyareti sırasında, terörizm karşısında silahlı kuvvetler ve polisin, Mısır’ın egemenliği, halkın istikrarı ve güvenliği için yaptıkları fedakarlıklardan övgü ile bahsettiğini belirtti.

Mısır İçişleri Bakanlığı’ndan önceki hafta yapılan açıklamada, Kahire’ye 135 kilometre mesafede bulunan Giza bölgesinde polis merkezine yapılan saldırıda 11’i rütbeli 15 polis hayatını kaybettiği belirtilmişti. Mısır güvenlik güçlerinin 20 Ekim’de yaptığı operasyonda bir teröristin ölü, 15 teröristin ise yaralı olarak ele geçirildiği aktarılmıştı. İçişleri Bakanlığı’ndan geçtiğimiz cuma yapılan açıklamada ise, Asyut-Batı Çölü yolunun 47. kilometresinde 13 teröristin öldürüldüğü belirtilmişti.