Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısırlı yetkili canlı yayında saldırıya uğradı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır Sosyal Dayanışma Bakanlığı Gözetim Merkez İdaresi Başkanı Sümeyye el- Elfi, ülke genelindeki örnek annelerin isimlerinin açıkladığı basın toplantısında saldırıya uğradı.

Mısırlı ‘Extra News’ kanalının canlı olarak yayınladığı basın toplantısı sırasında, ismi açıklanmayan bir kişi kürsüye çıkarak Sosyal Dayanışma Bakanlığı Gözetim Merkez İdaresi Başkanı Sümeyye el- Elfi’ye saldırdı.

Sosyal Dayanışma Bakanlığı Basın Danışmanı Muhammed el- Akbi, olay sonrasında saldırganın örnek anne ödülünü kazanan ilk kişinin oğlu olduğunu açıkladı. Söz konusu kişinin zihinsel engelli olduğu ve olayın o sırada geçirdiği bir atak sonucu meydana geldiği bildirildi.

Akbi, olayın meydana gelmesinin ardından televizyon kanalına yaptığı açıklamada, zihinsel engelli çocuğun Mısır Sosyal Dayanışma Bakanlığı’ndan birçok yetkili tarafından insani bir şekilde sakinleştirildiğini belirtti.

Öte yandan saldırıya uğrayan Elfi, olayın ardından yaptığı açıklamada, “Örnek annelerden birinin oğlu tarafından bir olay yaşandı… Şiddet içeren bir tavırdı. Kişi bana böyle davranmak istemedi fakat durum sınırı aştı” şeklinde konuştu.

Bazı sosyal medya fenomenleri söz konusu videoyu hayret içerisinde paylaştı.

Mısır Sosyal Dayanışma Bakanlığı, her yıl Mısır illerindeki örnek anneleri onurlandırmak için bir konferans düzenliyor.