Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

‘Misk Global Forum’u Riyad’da başlıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdulaziz’in Misk el-Hayriyye adlı insani yardım kuruluşu tarafından organize edilen Misk Global Forum’un ikinci oturumu yarın Riyad’da düzenlenecek. Forum’un başlığı “Değişime Meydan Okuyanlarla Mücadele” olarak belirlendi. Oturuma dünyanın önde gelen iş adamları, teknoloji, yenilik ve bilim alanında lider isimler konuşmacı olarak katılacak. Oturuma, Enerji, Sanayi ve Mineral Kaynaklar Bakanı Halid el Falih, Bill ve Melinda Gates Vakfı başkanı Bill Gates’in yanı sıra Google, Microsoft, Amazon, IBM, GE ve Intel gibi önde gelen teknoloji şirketlerinin liderleri de katılacak.

Forum’a Han Akademi Kuruluşu ve Selman Han, EMC şirketinin CEO’su Adam Aron ve Square Enix şirketi CEO’su Yosuke Matsuda da katılacak.

MISK Global Forum’un gündeminde, yapay zekânın gelecekteki çalışma alanlarını nasıl etkileyeceği, gençlerin nasıl gelişebileceğini, yenilikçi projeler için yeni fikirlerin uygulanması, yaşam boyu öğrenmeyi teşvik etmek, kadının güçlendirilmesi ve topluma katkıda bulunmasının yeni yolları ile gelişmekte olan endüstriye kapsamlı bakış başlıkları olacak.

Katılımcılar, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) akademisyenleri ve Twitter da dâhil olmak üzere birçok şirketten yönetim uzmanlarının gözetiminde yeteneklerin geliştirilmesiyle ilgili konularda yeni beceriler kazanmak için atölyelere katılma fırsatı bulacaklar.