Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Misk, New York’ta genç yöneticileri bir araya getirdi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Misk Hayır Derneği, New York’ta Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurulu’nun oturum aralarında düzenlenen Bloomberg İş Forumu çerçevesinde ‘Ekonomi gençliğe nasıl uyum sağlayabilir’ başlığı altında gençlerin ekonomik hareketlilik üzerindeki etkisinin ele alındığı bir oturuma ev sahipliği yaptı.

Söz konusu oturuma ekonominin gençler üzerindeki etkisini tartışan yenilikçi, genç yöneticiler katıldı.

Misk Küresel Forumu İcra Direktörü Şeyma Hamiddin yaptığı konuşmada Misk’in misyonunun gençleri geleceğin ekonomisinde aktif katılımcılar olmaya teşvik etmek olduğunu söyledi.

Bloomberg’in üst düzey danışmanlarından Joshua Steiner oturumun açılış konuşmasında Misk’in haricinde gençlere yönelik başlıklarda mevcut tecrübe ve hızda hareket eden başka bir kurum olmadığını söyledi. Steiner, uluslararası iş liderleri ve genç işadamlarından oluşan grup arasındaki dinamik tartışmaları yönetti.

Genç girişimciler Chopra Zihin ve Beyin Sağlığı Enstitüsü İcra Direktörü Leena Nasser’in de katıldığı söz konusu oturumda fikir alışverişinde bulunuldu. Nasser yaptığı açıklamada “Gençlik, sesini duyurmak için daha fazla fırsat ve altyapıya sahip. Fakat genellikle sadece çok azı bundan olumlu yönde yararlanabiliyor” dedi.