Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Modric’in yargılandığı dava sona erdi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dinamo Zagreb Başkanı Zdravko Mamic’in yolsuzlukla suçlandığı mahkemede yalan ifade vermekten suçlu bulunan Hırvat futbolcu Luka Modric’in yargılandığı dava sona erdi.

Hırvatistan’ın yerel kaynaklarından alınan bilgiye göre, Zagreb mahkemesinin, Hırvatistan milli takım kaptanı ve Real Madrid’in yıldız futbolcusu Luka Modric’in davasını düşürdüğü ifade edildi.

Luka Modric, Londra’da düzenlenen FIFA futbol ödüllerinde yılın en iyi futbolcusu seçilmişti. Modric, Dinamo Zagreb Başkanı Zdravko Mamic’in yargılandığı davada yalancı şahitlik ederken, Zagreb mahkemesi yasaların yargılama yolunu açması için gereken adımda, yapılan suçlamayı onaylamadı.

6 yıl hapis cezasına çarptırılan Mamic’in ise şuan Bosna’da olduğu biliniyor.

Real Madridli futbolcunun 2008 yılında Dinamo Zagreb’den Tottenham’a yaptığı transfer için resmi mercilere bildirilen rakamların birbirini tutmaması gerekçesiyle bir dava açılmıştı. Geçtiğimiz Haziran ayında çıktığı vergi kaçakçılığı davasında 2 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra bu cezanın, para cezasına çevrilmesine karar verildi ve yıldız futbolcu 16,7 milyon Euro para cezası ödemeyi kabul etti.

Modric, 2012’den beri Real Madrid’de forma giyiyor. Modric, transferden aldığı 9 milyon Euro’nun 7 milyonunu Mamic’in ailesine iade ettiğini açıklamıştı.

Yerel gazeteler davanın tarafsızlığın sağlamak için Osijek kentine taşındığını belirtmişti.