Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Moon Jae-in: Nobel Barış Ödülü, Trump'a verilmeli - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Güney Kore’li bir yetkili bugün, Devlet Başkanı Moon Jae-in’in,  Kuzey Kore ile krize neden olan nükleer silah programına yönelik çabaları nedeniyle Nobel Barış Ödülü’nün ABD Başkanı Donald Trump’a verilmesi gerektiğini söylediğini açıkladı.

Mavi Saray yetkilisinin, yaptığı basın açıklamasına göre Moon Jae-in, bakanlar kurulunda, “Nobel Barış Ödülü’nün Başkan Trump’a verilmesi gerekiyor. Çünkü ihtiyacımız olan şey barış” şeklinde konuştu.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un, geçtiğimiz Cuma günü 10 yılı aşkın bir süre sonra gerçekleştirilen zirvede iki ülke arasındaki düşmanlıkları sona erdirme ve Kore Yarımadası’nda tam bir nükleer silahsızlanma konusunda çalışmaya yönelik söz verdi.

Öte yandan Trump ve Kim Jong-un’un önümüzdeki Mayıs ayı sonunda ya da Haziran ayı başında bir zirve gerçekleştirmesi bekleniyor.

Yetkili, iki ülke sınırında gerçekleştirilen zirvenin ana konusunu Trump ile yapılması beklenen görüşmenin oluşturduğunu belirtti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube