Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Moritanya Cumhurbaşkanı, Rabıta Genel Sekreteri ile bir araya geldi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Veled Abdülaziz başkent Nuakşot’taki sarayında Dünya İslam Birliği (Rabıta), Genel Sekreteri Şeyh Muhammed bin Abdülkerim el-İsa’yı ağırladı.

Toplantıda el-İssa, Rabıta’nın Dünyadaki aşırıcılık akımları karşısında bilimsel ve entelektüel iyileştirme konusunda İslam bilincini güçlendirmeye çalıştığını ve Batı Afrika ülkesinde bu değerleri pekiştirilmesi için Rabıta’nın Moritanya ortaklığına övgüde bulundu.

Görüşme sırasında Moritanya cumhurbaşkanı Rabıta’nın iyileştirme ve denetleme değerlerini desteklemedeki faaliyetlerine övgüde bulundu. İsa, Abdülaziz’in Moritanya’daki Rabıta aktivistlerine desteği ve Nuakşot’ta Nebevi siyrette itidal konulu uluslararası kongreye ev sahipliği yaptığı için teşekkür etti.

Moritanya Başbakanı Yahya Veled Hademin de El-İssa ile görüşme yaparak konuyla ilgili durumları ele aldı.

Moritanya Meclis Başkanı Messaoud Ould ve beraberindeki heyet, el-İssa’yı karşılayarak Moritanya ve Rabıta’ya ilişkin önemli konulara değindi.

Moritanya Kültür Bakanı Mohamed Lemine Ould Cheikh ve Moritanya İçişleri Bakanı Ahmed bin Abdullah da el-İssa ile temaslarda bulundu.