Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Moskova, Riyad ile ilişkilerini geliştirme konusundaki kararlılığını vurguladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya Federasyonu Konseyi Başkan Yardımcısı Elias Omakhanov, Suudi liderlerine hacılar için yaptığı hizmetler ve büyük çabalar için teşekkür ederek, ülkesinin Riyad ile arasındaki ilişkileri geliştirme konusundaki kararlılığını açıkladı.

Omakhanov, Kral Selman bin Abdulaziz ve Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı olan Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdulaziz’e Rus hacılara gösterdikleri ihtimam için teşekkür ve takdirlerini dile getirdi.

Omakhanov, Rusya’nın Riyad Büyükelçisi Sergei Kozlov’un da aralarında bulunduğu Cidde’de yapılan basın toplantısında, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunacak olan kültürel ve medyaya ilişkin iki tarafın iş birliğinin önemine dikkat çekti.

Rusya Federasyonu Konseyi Başkan Yardımcısı, “Rus hacılar, Suudi Arabistan’daki yetkililerin büyük ayrıcalıklarından yararlanıyorlar. Son 15 yılda Rusya’dan yaklaşık 300 bin hacı Suudi Arabistan’ı ziyaret etti. Hacılara sunulan mükemmel hizmet için 25 milyondan fazla Müslüman Rus’un selam, takdir ve teşekkürlerini sunuyorum” dedi.