Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Muhammed Salah, İngiltere’de 4. kez ‘Ayın Futbolcusu’ seçildi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Liverpool’un Mısırlı forveti Muhammed Salah, geçtiğimiz yaz takıma katıldıktan sonra gösterdiği performans ile İngiltere’de bu yıl 4. kez ayın futbolcusu seçildi.

Salah, Aralık ayında çıktığı 8 maçta, 6 gol atmıştı.

Liverpool kulübünün resmi internet sitesine bir röportaj veren Mısırlı yıldız, “Bu ödülü kazanmak benim için güzel bir duygu çünkü takımımın puan toplaması ve kazanması için sarf ettiğim çabanın bir karşılığı” dedi.

“İstikrarımızı sürdürmemiz gerekiyor”

Salah, röportajda, “Daha önce de söylediğim gibi; bizim için önemli olan maçları kazanmak. Bunun için çalışıyoruz. Son dönemlerde harika bir performans göstererek, puanları topluyoruz. Ligde iyi bir konumdayız ve bu istikrarımızı sürdürmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Everton ile oynanan derbi maçında attığı golün geçtiğimiz ayın en güzel golü olduğunu dile getiren Salah, “Her zaman takımıma yardımcı olmak ve kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum. Bu yüzden, bütün maçlara aynı derecede önem veriyorum” ifadelerini kullandı.

Derbi mücadelesine dair sözlerini sürdüren Mısırlı forvet, röportajını, “İlk kez Everton derbisine çıktım. Derbi maçta gol atmak benim için büyük bir mutluluk oldu” cümleleriyle noktaladı.

Ocak ayının başında, 2017 yılının en iyi Afrikalı futbolcusu seçilen Muhammed Salah, Premier Lig’de gol krallığı sıralamasında attığı 17 golle, 18 gol atan Tottenham’ın İngiliz yıldızı Harry Keane’nin ardından ikinci sırada bulunuyor.