Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Müstakbel, seçim sonuçlarını kutluyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri, başkent Beyrut ve Lübnan genelinde seçilmiş milletvekilleri ve destekçilerinin katılımı ile düzenlenen Zafer Programı’nda bir konuşma gerçekleştirdi.

Müstakbel Hareketi’nin hala parlamentodaki en büyük blok olduğunu savunan Başbakan Hariri, Lübnan’ın güven ve istikrarını korumaya istekli olduklarını kaydetti.

Konuşmasında, babası, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri’den de bahseden Saad el-Hariri, onun, ülkesini korumak için her zaman ön sırada olduğunu ve tüm partilerin hakkını savunduğunu söyledi.

Başkent Beyrut’un yanı sıra Trablus, Sayda, Bekaa ve Akkar gibi bölgelerde güçlü olduklarını da dile getiren Hariri, isim vermeksizin Müstakbel Hareketi’ne karşı başka siyasi gruplarla seçime giren bazı vekilleri eleştirdi.

Ülkesinin bölgesel ve uluslararası gerilimi aşarak istikrar ve gelişmeye doğru yol alacağı yeni bir sayfa açacağına işaret eden Lübnan Başbakanı, “Hepimizin ülkeyi koruma sorumluluğu var. Fitneyi engellemek için elimizdeki tek garanti birlikte yaşayabilmektir. Kaosun bize galip gelmesine izin vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Lübnan, 9 yıl sonra sandık başına gitmiş, 6 Mayıs’ta gerçekleşen seçimlerde Emel Hareketi 17, Hariri’nin liderliğini yaptığı Müstakbel Hareketi ise 21 sandalye kazanmıştı.