Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Naif Arap Üniversitesi Güvenlik Bilimleri öğrencilerine mezuniyet töreni | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suud İçişleri Bakanlığı, Naif Arap Üniversitesi Güvenlik Bilimleri için mezuniyet töreni düzenledi.

Törene, Suud İçişleri Bakanı, Arap İçişleri Bakanlar Kurulu Onursal Başkanı ve Naif Arap Üniversitesi Güvenlik Bilimleri Yüksek Kurulu Başkanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Naif de katıldı.

Riyad’daki genel merkezde gerçekleştirilen mezuniyet töreni, üniversitenin kuruluşundan bugüne tarihi yolculuğunu anlatan bir belgesel ile başladı.

Rektör Dr. Al Bunyan, üniversitenin kuruluşuna katkıda bulunan Merhum Prens Naif bin Abdulaziz’in başarılarına dair bir konuşma yaptı. Al Bunyan, üniversitenin, dost Arap ülkelerin güvenlik birimleri ile 728 katılımcının da içinde bulunduğu 18 eğitim faaliyeti gerçekleştirdiğini söyledi.

Mezunlardan Dr. Samah Al-Mutairi ve Dr. Şai Al Utaybi de törende konuşma yapan isimler arasındaydı. İki mezun, seçkin profesörlerden elde ettikleri bilimin zengin kaynakları ışığında, bilimsel bilgi ve araştırma becerileri sağladıklarını söyledi. Meslektaşlarını müreffeh bir geleceğin beklediğini belirten mezunlar, üniversite tarafından kendilerine sağlanan bilimsel programlardan da bahsetti.

Programın sonunda, mezunların genel sonuçları açıklandı. Marş eşliğinde yürüyüş gösterisi düzenleyen mezunlara plaketlerini, İçişleri Bakanı takdim etti.